Jeste li se ovih dana probudili kao žohar? Kako je Franz Kafka prije 100 godina odlično opisao svijet u kojem danas živimo
Objavljeno

Možda ste čitali pripovijetku Preobrazba za lektiru u srednjoj školi, možda kasnije, ali puno razumijevanje ovog remekdjela Franza Kafke imat ćete tek onda kada vam život to razumijevanje ponudi, prije ili kasnije. Ako pak metamorfoza jadnog Gregora Samse na vas ne ostavlja jedan znatno neugodniji osjećaj od "obične nelagode" onda se možete smatrati sretnima jer to znači da surovija strana života još nije došla po vas ili kroz ovaj život prolazite relativno privilegirano.
Dobra umjetnost, a to se naročito odnosi na književnost, je ona koja će u vama potaknuti osjećaje i promišljanja koja ne moraju nužno biti ugodna, štoviše, ti osjećaji ponekad mogu biti toliko jaki da će s vama ostati permanentno.