Trump prijeti Maduru: "Nećemo dozvoliti da Venezuelu uništi loš vladar koji sanja o tome da postane diktator - ako 30. srpnja uspostavite Ustavotvornu skupštinu slijede brze i snažne ekonomske akcije"
Objavljeno

Američki predsjednik Donald Trump zaprijetio je jučer kako će poduzeti "brze i snažne ekonomske akcije" ukoliko venezuelanski predsjednik Nicolas Maduro odluči stvoriti Ustavotvornu skupštinu, kojoj se opozicija najoštrije protivi. Naime, u Venezueli će se 30. srpnja održati referendum na kojem će se građane pitati žele li stvaranje takve skupštine (koja bi mogla mijenjati Ustav i dati predsjedniku znatno veće ovlasti).
Izgleda kako SAD neće priznati taj referendum, legitimni referendum, dok u isto vrijeme priznaju ilegalni referendum koji je opozicija organizirala u nedjelju i na kojem je oko 7 milijuna ljudi glasalo za organizaciju prijevremenih izbora (odnosno glasali su zapravo protiv stvaranja spomenute skupštine i većih ovlasti za Madura).