Bivši brazilski predsjednik Lula da Silva dao svoj prvi intervju iz zatvora: "Našom zemljom upravljaju američke marionete i luđaci!"

2 min
3

Objavljeno

Bivši brazilski ljevičarski predsjednik Luiz Inacio Lula da Silva (na vlasti je bio od 2003. do 2011.) dao je svoj prvi intervju otkako je zatvoren prošle godine nakon presude zbog korupcije za koju njegovi pristaše ističu da je politički motivirana.

U oštrom i emotivnom intervjuu kritizirao je aktualnu vlast u zemlji (na čelu Brazila danas se nalazi desničarski predsjednik Jair Bolsonaro) te je poručio kako Brazilom upravljaju "američke marionete i hrpa luđaka".

Luli je bilo zabranjeno komunicirati s medijima sve do jučer kada su ga posjetila dvojica novinara nakon duže pravne bitke.

Podsjetimo, Lula je vodio u anketama prošle godine, no onda mu je zabranjena kandidatura zbog optužbi za korupciju.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt