Sastanak u Vilniusu: Američku vojsku zabrinjava novi rusko-bjeloruski centar za vojnu obuku, američki i litvanski general razgovarali o "zajedničkim potezima u slučaju izbijanja krize ili rata"

1 min
3

Objavljeno

Vrhovni američki general za područje Europe i Afrike, Christopher Cavoli (na slici na vrhu teksta), poručio je kako će SAD i Litva zajedno raditi na "održavanju mira u Europi bez obzira što se događalo" - ovaj njegov komentar zapravo je reakcija na vijest da su Rusija i Bjelorusija upostavile vojni centar za obuku na prostoru Bjelorusije, dok još uvijek traju velike rusko-bjeloruske vojne vježbe "Zapad-2021". Inače te vojne vježbe su poprilično uznemirile zemlje koje se nalaze u blizini, prije svega Ukrajinu i baltičke zemlje (koje su EU i NATO članice) - Litvu, Latviju i Estoniju.

Cavoli, za vrijeme posjete Vilniusu, rekao je u razgovoru za novinare kako SAD i saveznici "pomno prate" uspostavu ovog novog centra za obuku.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt