Završen sastanak Eurogrupe: Grčka ima 72 sata za usvajanje zahtjeva vjerovnika

1 min
5

Objavljeno

Ministri financija Eurogrupe dali su Grčkoj rok od tri dana u kojem mora usvojiti kompletan paket mjera koje zahtijevaju teške reforme tržišta rada, poreznog sektora i mirovinskog sustava.

Eurogrupa traži od Atene još oštrije mjere od onih koje je grčki parlament usvojio jučer. Finski šef financija Alex Stubb, naglasio je da Grčka ima samo 72 sata da pristane na zahtjeve svojih vjerovnika i najvažnije, dodao je, da cijeli paket mora biti odobren od strane grčke vlade i grčkog parlamenta.
Vezano uz temu:
Tsiprasovo veliko popuštanje Trojki: Veleizdaja grčkog naroda ili jedino moguće rješenje?

Europsko srljanje u stratešku nevažnost: Zašto je kriza u Grčkoj zapravo kriza demokracije i geopolitike, a najmanje ekonomska kriza

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt