Eurozona i Grčka bez dogovora u Bruxellesu

1 min
0

Objavljeno

Ministri financija Eurozone nisu uspjeli postići konsenzus s Grčkom tijekom sedmosatnog sastanka u Bruxellesu, koji je završio iza ponoći. Nastavak razgovora o dužničkoj krizi u zemlji najavili su za sljedeći ponedjeljak.

"Ostvarili smo određeni napredak, ali ne dovoljan za zajedničku izjavu. Nismo došli do zajedničkih zaključaka, to je razlog zašto nije bilo izjava", rekao je Jeroen Dijsselbloem, čelnik Eurogrupe na konferenciji za novinare.
"Nastaviti ćemo razgovore u ponedjeljak i krenuti dalje od tamo gdje smo stali", dodao je.

"Siguran sam da će naši europski partneri odgovoriti na naše prijedloge, i da ćemo postići obostrano koristan kompromis", grčki premijer Alexis Tsipras izjavio je ranije u srijedu.

Grčki ministar financija Janis Varufakis izjavio je kako vjeruje da bi se u ponedjeljak mogao postići sporazum o grčkim javnim financijama.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt