Emmanuel Macron odgovorio kritičarima: "Nije istina da sam opsjednut s idejom summita s Putinom i EU članicama - ja sam se s njim susreo više puta i opet ću"
Objavljeno

Francuski predsjednik Emmanuel Macron, kao i njemačka kancelarka Angela Merkel, poručili su prošlog tjedna kako bi Europska unija trebala raditi na obnovi odnosa s Rusijom te su predložili održavanje summita po uzoru na nedavni summit Putina i Bidena u Ženevi.
Očekivano, takva ideja nije mogla inicijalno proći kod svih EU članica, a neke su izrazile vrlo oštro protivljenje ideji izloženoj od strane dvoje najmoćnijih lidera Europske unije. Kako se i pretpostavljalo, najveći otpor pokazale su baltičke zemlje i Poljska.
S druge strane ideju su podržali austrijski kancelar Sebastian Kurz te talijanski premijer Mario Draghi.
Macron je stao u obranu ideje, ali i samog sebe. "Nije bilo konsenzusa za održavanjem brzog summita. Dobro, to nije nikakva tragedija prema mom mišljenju. Najvažnije je da ostanemo ujedinjeni. Podjele nas slabe", rekao je francuski predsjednik.