Žuti prsluci ponovno jačaju: Gotovo dvostruko više na ulicama u usporedbi s prethodnim tjednom, sukobi na aveniji Champs Elysees
Objavljeno

Tijekom jučerašnjeg dana održan je još jedan prosvjed Žutih prsluka u Parizu i u gradovima diljem Francuske. Ovo je već "9. čin", odnosno deveta subota u nizu otkako prosvjednici demonstriraju protiv predsjednika Macrona i njegovih reformi. Kao i svakog puta do sada i jučer su u Parizu izbili sukobi s policijom u večernjim satima.
Dan u Parizu počeo je velikom tragedijom - u centru grada došlo je do eksplozije zbog curenja plina u jednoj pekari - poginulo je troje ljudi, dvoje vatrogasaca i jedan turist iz Španjolske, oko 50 osoba je ozlijeđeno.
Tijekom dana sami prosvjedi bili su mirni, no kasnije je izbio sukob s policijom u blizini Slavoluka pobjede na vrhu avenije Champs Elysees. Interventna policija upotrijebila je vodene topove i suzavac, prosvjednici su pak policiju napadali kamenjem i drugim predmetima.
Prosvjedi su i dalje primarno usredotočeni protiv predsjednika Macrona, na jednom od transparenata pisalo je: "Macron, srušiti ćemo tvoju palaču!".