Najžešći "žuti prsluci" i dalje ustraju, blokirajući prometnice i pružajući otpor policiji, no ukupan broj njih na ulicama francuskih gradova tek je sjena ranijih subota
Objavljeno

Iako je "žutih prsluka" sve manje na ulicama francuskih gradova, jučer je - sedmu subotu u nizu - održan još jedan njihov prosvjed u nizu, a unatoč manjem broju očito je kako su još uvijek u stanju demonstrirati svoju snagu (možda zbog činjenice da su ostali najpredaniji članovi pokreta). Izvori navode kako su prosvjednici tijekom jučerašnjeg dana ponovno blokirali niz prometnica diljem zemlje.
Dakako, bilo ih je i na ulicama većih gradova. Prosvjed u Parizu prošao je ovog puta relativno mirno, no sukobi s policijom zabilježeni su u drugim gradovima kao što su Bordeaux i Nantes gdje je policija upotrijebila i suzavac.
Službene brojke još nisu objavljene, no francuski kanal LCI procjenjuje kako se jučer diljem Francuske okupilo oko 12,000 prosvjednika što je pak poprilično manje od prethodnog tjedna kada ih se okupilo oko 40,000. Na ulicama Pariza bilo je svega oko 800 prosvjednika.