Nakon konferencije s četvoricom libijskih lidera u Parizu Macron je entuzijastičan, no pitanje je može li kaotična Libija do kraja godine biti spremna za izbore

2 min
3

Objavljeno

Četvero istaknutih libijskih lidera poručilo je za vrijeme konferencije u Parizu, održane prošlog tjedna, kako su predani ideji da se u Libiji 10. prosinca ove godine održe izbori.

Francuski predsjednik Emmanuel Macron, koji je bio domaćin ove konferencije, poprilično se angažirao oko pronalaska nekog konkretnijeg političkog rješenja za Libiju koja se već godinama nalazi u kaosu otkako je na nju 2011. izvršena agresija predvođena SAD-om i NATO snagama (istaknutu ulogu u napadu na Libiju imala je i Francuska za vrijeme vlasti Nicolasa Sarkozya).

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt