Damask zatražio od UN-a da se SAD-u zabrane zračne operacije u Siriji: "Ubijaju civile i gađaju sirijsku vojsku pomažući pritom teroriste i njihove ofenzive"

1 min
15

Objavljeno

Sirija je zatražila od UN-a da SAD-u odmah naredi prekid zračnih napada na prostoru Sirije ističući kako njihovo djelovanje samo izaziva kaos te pomažu teroristima. Podsjetimo, ovaj zahtjev došao je svega dan nakon što je u zadnjem američkom zračnom napadu, na prostoru grada Mayadeen na istoku Sirije, ubijeno najmanje 35 civila.

"Sirija osuđuje napade ove alijanse koja cilja civile i stvara ogromnu materijalnu štetu sirijskoj infrastrukturi", navodi se u pismu generalnom tajniku UN-a i predsjedniku UN Vijeća sigurnosti kojeg je poslalo sirijsko ministarstvo vanjskih poslova.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt