Pobunjenici tvrde kako su srušili MIG 23, sirijska vojska: "radilo se o tehničkom kvaru"

2 min
30

Objavljeno

Sirijski vojni zrakoplov - video snimke sugeriraju kako se radi o MIG-u 23 ruske proizvodnje - srušen je danas na prostoru istočne Sirije. Sirijski vojni izvori ističu kako je zrakoplov pao zbog tehničkog kvara dok se nalazio na "običnom trening letu" na istoku zemlje, prenosi SANA. Navodi se kako se pilot izbacio na vrijeme i kako je upravo u tijeku potraga za njim.

No, video snimka koju su danas objavili pobunjenici prikazuje sasvim drugačiji razvoj događaja. Jedan od pripadnika sirijskih pobunjenika snimio je zrakoplov u letu i neposredno zatim čula se pucnjava. Nekoliko trenutaka nakon pucnjave zrakoplov se zapalio.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt