Houti pobunjenici u Jemenu najavili preuzimanje vlasti

1 min
0

Objavljeno

Šijitska Houthi grupa objavila je u petak formiranje nacionalnog predsjedničkog vijeća i preuzimanje vlasti, što dodatno produbljuje kaos nakon što su predsjednik države i premijer podnijeli ostavke prošlog mjeseca.
"Nacionalno predsjedničko vijeće zamijeniti će predsjedništvo i voditi zemlju u narednom prijelaznom razdoblju", objavljeno je preko TV kanala pod kontrolom Houti pobunjenika.
Kriza u Jemenu dolazi u trenutku znatnih promjena u regiji, a kaos u Jemenu nitko ne promatra mirno, naročito ne saveznici sada već bivšeg predsjednika Hadija, u prvom redu SAD.
Vezana tema:
Jemen bi mogao postati nova Sirija? Opći kaos u zemlji: predsjednik i Vlada podnijeli ostavke nakon ultimatuma šijitskih Houthi pobunjenika, SAD nakon gubitka saveznika: "Strahujemo da će ojačati Al-Qaeda"

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt