Konzervativni klerik Ebrahim Raisi novi je iranski predsjednik: Očekivana pobjeda, a pravi izazovi tek sad slijede kao i određivanje iranskog puta nakon 8 godina vladavine Hassana Rouhanija

2 min
5

Objavljeno

AP Photo/Ebrahim Noroozi/Guliver Image |

Kako se i očekivalo, konzervativni iranski sudac Ebrahim Raisi odnio je pobjedu na predsjedničkim izborima. Drugi kandidati već su mu čestitali i prije no što su objavljeni prvi rezultati.

U međuvremenu stigli su i prvi rezultati. Službeni izvori navode kako se izborima odazvalo ukupno 28.6 milijuna birača. Prebrojano je oko 90% glasova, a Raeisi je dobio preko 17.8 milijuna što mu daje uvjerljivu pobjedu već u prvom krugu izbora. Na dalekom drugom mjestu je Mohsen Rezaei koji je dobio "svega" 3.3 milijuna glasova.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt