Iran dao pogubiti nuklearnog znanstvenika zbog optužbe da je špijunirao za SAD

1 min
5

Objavljeno

Shahram Amiri |

Iran je pogubio iranskog nuklearnog znanstvenika koji je 2010. uhićen po povratku iz SAD-a pod optužbom da je špijunirao za Washington. Sud ga je proglasio krivim, a optuženi Shahram Amiri sada je pogubljen, potvrdili su iranski medijski izvori.

"Kroz svoje veze sa SAD-om, Amiri je davao ključne informacije o našoj zemlji neprijatelju", navodi se u izvještaju iranske novinske agencije IRNA.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt