Sjevernokorejski diplomat u razgovoru za CNN: "Očekujte hidrogenski test iznad Pacifika - stišćete nas sa svih strana, zar ste zaista mislili da će to dovesti do diplomacije?"

1 min
11

Objavljeno

Visoki sjevernokorejski dužnosnik iz ministarstva vanjskih poslova, Ri Yong Pil, rekao je u razgovoru za CNN kako bi SAD i njihovi saveznici uskoro mogli vidjeti hidrogenski test iznad Pacifika ističući kako bi tu prijetnju trebali shvatiti "doslovno".

Naime, Sjeverna Koreja oštro prosvjeduje protiv još jednih velikih pomorskih vojnih vježbi koje SAD održava u blizini Korejskog poluotoka.

"SAD govori o vojnoj opciji i čak uvježbavaju vojne manevre. U isto vrijeme pritišću nas sa svih strana sa sankcijama. Ako mislite da to može dovesti do diplomacije, varate se", istaknuo je Ri Yong Pil.

Podsjetimo, Trump uskoro stiže u posjet Aziji te je američka mornarica tom prigodom još i dodatno pojačala svoju prisutnost u regiji, uključujući i tri nosača zrakoplova.

Vezano uz temu:
Naftni embargo s mirisom hidrogena: Režim samo želi živjeti, ali planirano gušenje može Sjevernu Koreju učiniti zaista opasnom zemljom

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt