Bivši šef ruskih strateških raketnih snaga: "Za 4 do 5 godina Sjeverna Koreja će moći gađati američke gradove"

1 min
10

Objavljeno

Viktor Jesin |

Bivši šef ruskih strateških raketnih snaga, Viktor Jesin, rekao je kako će, prema njegovoj procjeni, Sjevernoj Koreji trebati još između četiri ili pet godina da razvije svoju raketnu tehnologiju do te mjere da će moći gađati zapadnu obalu SAD-a.

"Negdje na prijelazu između 2018. i 2020. Sjeverna Koreja biti će u stanju izvesti napade na američke baze u regiji Azija-Pacifik", rekao je Jesin za vrijeme govora u sklopu konferencije o Sprečavanju nuklearne katastrofe u organizaciji Luksemburškog foruma u Parizu. "Nadalje, Pjongjangu će trebati između četiri i pet godina da bude u stanju gađati američke gradove, što je za SAD nedopustivo", rekao je.

Također je istaknuo kako će Sjeverna Koreja u bliskoj budućnosti raspolagati s arsenalom svih raketa, od onih kratkog dometa do interkontinentalnih raketa. Što se pak tiče nuklearnog arsenala, Jesin procjenjuje kako Sjeverna Koreja trenutačno posjeduje između 20 i 30 nuklearnih bombi. Smatra kako Sjeverna Koreja godišnje može proizvesti do 7 nuklearni bombi, danas, no uskoro bi se taj kapacitet mogao povećati na 10.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt