Nakon kratkog zatišja Sjeverna Koreja lansirala tri balističke rakete

1 min
2

Objavljeno

Južnokorejska vojska objavila je kako je Sjeverna Koreja lansirala tri balističke rakete kratkog dometa. Ovo je prvo sjevernokorejsko lansiranje otkako su tenzije naglo narasle na prostoru Korejskog poluotoka (odnosno nakon prijetnje da će gađati Guam, od čega je Pjongjang očito odustao nakon američkog stava da bi to bilo jednako objavi rata).

Rakete su lansirane u 06:49 prema lokalnom vremenu s prostoru istočne provincije Gangwon.

Američka vojska potvrdila je lansiranje raketa ističući kako su sve tri rakete bile neuspješne - jedna raketa se raspala odmah po lansiranju dok su druge dvije pale u more prerano.

Očito je kako je ovo odgovor Sjeverne Koreje na velike američko-južnokorejske vježbe koje upravo traju.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt