Sjeverna Koreja reagirala na prisutnost američkih B-2 bombardera stavljanjem raketa u stanje pripravnosti i ciljanjem američkih baza
Objavljeno

Svega dan nakon što je SAD potvrdio kako su na prostor Južne Koreje stigli njihovi nuklearni bombarderi B-2 (vidi: SAD potvrdili kako su poslali B-2 nevidljive bombardere iznad Južne Koreje), Pjongjang odlučio je odgovoriti na ove provokacije stavljanjem dalekometnih raketa u stanje pripravnosti s naciljanim američkim bazama na prostoru Južnog Pacifika.
"Došlo je vrijeme da sredimo račune s američkim imperijalistima u okviru aktualne situacije", poručio je sjevernokorejski predsjednik Kim Jong Un putem državnim medija. "Revolucionarne oružane snage DNRK-a odgovoriti će na američke nuklearne ucjene sa snažnim nuklearnim napadom, a na rat agresije s općim ratom pravde", rekao je.
Poseban predsjednički dekret kojime se strateške raketne snage stavljaju u stadij pripravnosti potpisan je jutros na hitnom sastanku vojnog zapovjedništva. Prema istome rakete će trajno za cilj imati američke vojne baze na Guamu, Havajima i na prostoru Južne Koreje.
Stručnjaci se slažu kako Sjeverna Koreja vjerojatno nema, za sada, mogućnost gađanja američkog kopna, izuzev možda Aljaske.