Američki izaslanik za ljudska prava: "Moramo slomiti sjevernokorejsku medijsku blokadu, jedino tako ćemo promijeniti tu zemlju"

1 min
33

Objavljeno

Specijalni američki izaslanik za ljudska prava u Sjevernoj Koreji, Robert King (na slici, gore), rekao je u razgovoru za južnokorejski list Yonhap kako je njegova vlada čvrsto predana naporima da "stanovnicima Sjeverne Koreje omoguće pristup vanjskim vijestima".
"Moramo slomiti sjevernokorejsku medijsku blokadu, to je ključ promjena u toj izoliranoj zemlji", istaknuo je King.

King smatra kako je stanje u Sjevernoj Koreji danas gore nego za vrijeme Sovjetskog Saveza, ali u slučaju Sjeverne Koreje nema pobune protiv vlasti upravo zbog striktne restrikcije na informacije.

Robert King je također istaknuo kako SAD već intenzivno radi na ovoj kontra-propagandi: "SAD emitira vijesti i druge informacije u Sjevernu Koreju, kako bi prekinuli izolaciju i dostavili ljudima nezavisne izvore informacija".
King se pohvalio svojim radom na "Radio Free Europe" dok je centralna Europa bila pod sovjetskom dominacijom 1960-ih. "Još uvijek vjerujem u moć emitiranja, otvorenija informacijska atmosfera dovesti će do osvještenijih sjevernokorejskih stanovnika", rekao je King za vrijeme gostovanja na predavanju u Seulu, Južna Koreja.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt