Kinesko-američka deeskalacija: Kina se obvezala "smanjiti i ukloniti" tarife na uvoz američkih automobila, a kreće se i sa znatnim uvozom poljoprivrednih proizvoda iz SAD-a
Objavljeno

Američki predsjednik Donald Trump potvrdio je kako je Kina pristala "smanjiti i ukloniti" tarife od 40% na uvoz američkih vozila. Informacija dolazi neposredno nakon objave "primirja" u trgovinskom ratu između Amerike i Kine, koje je postignuto za vrijeme susreta Trumpa i kineskog predsjednika Xi Jinpinga ovog vikenda u sklopu G20 summita u Argentini.
Susret dvojice potrajao je više od 2 sata. SAD se pak obvezao da neće dodatno povećavati tarife dok je Kina objavila kako će odmah povećati uvoz poljoprivrednih proizvoda iz SAD-a.
No, pitanje je koliko će se ovo "primirje" u konačnici odraziti na sam trgovinski rat. Neki smatraju kako se ovim potezom samo kupuje vrijeme dok veliki prijepori između Washingtona i Pekinga i dalje ostaju.