Uskoro stižu zrakoplovi i druga vojna oprema? Kina poručuje kako ima pravo graditi vojne objekte na prostoru spornih otoka u Južnom kineskom moru

1 min
4

Objavljeno

Kinesko ministarstvo vanjskih poslova poručilo je kako Kina ima svako pravo graditi obrambene vojne objekte na prostoru otočja Spartly u Južnom kineskom moru.

Podsjetimo, riječ je o otocima koje svojata nekoliko zemalja, no, Kina, kao najveća sila u regiji, tvrdi kako ovi otoci pripadaju njima. To svojatanje direktno im pak osporava SAD, koji je u savezu s gotovo svim kineskim suprarnicima u regiji, ploveći direktno kroz njihov teritorij.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt