Armenski ministar vanjskih poslova podnio ostavku, pritisak na Vladu premijera Pašinjana sve je veći, a demonstracije i dalje traju na ulicama Erevana

1 min
0

Objavljeno

Armenski ministar vanjskih poslova, Zohrab Mnatsakanjan, podnio je ostavku tijekom jučerašnjeg dana. Istu je dao neposredno nakon što je Armenija bila prisiljena prihvatiti po nju vrlo težak mirovni sporazum na temelju kojeg je izgubila kontrolu nad dijelom Gorskog Karabaha koji je sada pripao Azerbajdžanu. Podsjetimo, posrednik pri ovom sporazumu bila je Rusija čije su trupe u sklopu mirovne misije već ušle na prostor sporne regije.

Vlada armenskog premijera Nikole Pašinjana nalazi se sada pod velikim pritiskom i ne bi čudilo da se ista raspadne. Odmah nakon poraza u sukobu u Erevanu su izbile demonstracije, prvu noć gnjevni prosvjednici probili su se i u zgradu parlamenta.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt