20-ak raketa ispaljeno na prostoru Kabula, eksplozije se čule dok je predsjednik Ghani držao govor uživo - odbio prekinuti govor: "Afganistanski narod neće se slomiti"
Objavljeno

Najmanje 20 raketa ispaljeno je u Kabulu, a ciljane su razne bitne lokacije, uključujući diplomatsku zonu te predsjedničku palaču. Napad je izveden u trenutku dok je afganistanski predsjednik Ashraf Ghani održavao govor povodom obilježavanja muslimanskog blagdana Kurban-bajram.
Rakete su pale na četiri lokacije u glavnom gradu Afganistana. Prema pisanju medija nijedna raketa nije direktno pogodila cilj, ali pale su u blizini NATO sjedišta, američke ambasade i predsjedničke palače. No, mogao se vidjeti crni dim kako se uzdiže iz pojedinih zgrada. Pojedini izvori navode kako su u isto vrijeme izbili i oružani sukobi na prostoru gradske četvrti Reka Khana.