Policija ubila 8 prosvjednika na jugu Afganistana

1 min
1

Objavljeno

Afganistanska policija otvorila je vatru i ubila najmanje 8 prosvjednika na jugu zemlje koji su prosvjedovali protiv noćnih racija NATO snaga u njihovim selima.

Neke informacije govore kako se radilo o nenaoružanim prosvjednicima, druge pak sugeriraju da su u pitanju bili militanti - ovisno o izvoru. Načelnik policije u provinciji Kandahar tvrdi kako su se "Talibani infiltrirali među prosvjednike" u naselju Maiwand. No, stanovnici ističu kako nije tako te navode kako im je policija ubila susjede.

Zloglasne "noćne racije" NATO trupa često su kritizirane od strane udruga za zaštitu ljudskih prava, no - unatoč brojnim obećanjima - nije se prestalo s ovim aktivnostima. "Noćne racije" često se provode u potrazi za navodnim militantima, no nerijetko pritom dolazi i do ubojstava nevinih civila.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt