Afganistan: NATO priznao da je zabunom ubijeno nekoliko djece

2 min
41

Objavljeno

NATO priznao da je zabunom ubijeno nekoliko djece, ali ne i izravnu krivicu za napad.
Dužnosnici NATO-a u Afganistanu kažu da je koalicijski zrakoplov možda zabunom gađao i ubio nekoliko dječaka tijekom bombaškog napada prošlog tjedna u istočnom dijelu zemlje.

Zračni napad dogodio se u srijedu u selu Geyaba u istočnoj afganistanskoj provinciji Kapisa.

Sedam dječaka između 6 i 14 godina starosti i jedan 18-godišnjak ubijeni su u napadu, prema izvješću Abdul Mubin Safija, upravnog direktora provincije Kapisa.

Oni su čuvali ovce kad se dogodio napad.
Zbog niskih temperatura i hladnoće zapalili su vatru. Zrakoplovi su ih u dva navrata bombardirali, prije nego su shvatili da je došlo do zabune.
Afganistanski predsjednik Hamid Karzai osudio je zračne udare i okrivio NATO zrakoplovstvo za gubitak života djece.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt