Trilateralni susret pod upitnikom

Trump gubi strpljenje zbog Ukrajine: Za sastanak s Putinom i Zelenskim želi jamstva konkretnog napretka

1 min
0

Objavljeno

Američki predsjednik Donald Trump gubi strpljenje zbog sukoba u Ukrajini, što je jasno dao do znanja njegov posebni izaslanik za Siriju i veleposlanik u Turskoj Tom Barrack. Trump želi sastanak s Putinom i Zelenskim samo ako postoji jamstvo konkretnog napretka.

Barrack je naglasio važnu ulogu Turske kao mogućeg posrednika u ovim osjetljivim pregovorima. Iako Trump često tvrdi da bi krizu mogao riješiti "za 24 sata", njegovi pokušaji nailaze na otpor europskih članica NATO-a koje inzistiraju na nastavku vojne pomoći Ukrajini.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt