Šef UN-ovog Svjetskog programa za hranu (WFP) poručio da će "milijuni umrijeti" ako se ne otvore ukrajinske crnomorske luke

1 min
0

Objavljeno

David Beasley, šef Svjetskog programa za hranu Ujedinjenih naroda (WFP), apelirao je ruskom predsjedniku Putinu da dozvoli ponovno otvaranje ukrajinskih crnomorskih luka prije no što dođe do globalne katastrofe. "Milijuni ljudi diljem svijeta će umrijeti jer su te luke blokirane", rekao je Beasley za CNN.

Upitan što bi izravno poručio Putinu, ističe: "Ako uopće imate srca za ostatak svijeta, bez obzira na to što mislite o Ukrajini, morate otvoriti te luke."

Beasley, inače bivši republikanski guverner Južne Karoline, upozorio je da luke moraju biti operativne u sljedećih 60 dana ili će ukrajinska poljoprivreda urušiti.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt