Uhapšeno više od 2000 studenata diljem SAD-a, u New Yorku pripadnik policije pucao iz vatrenog oružja
Objavljeno

Više od 2000 prosvjednika uhićeno je do sad tijekom anti-ratnih prosvjeda na desecima američkih sveučilišnih kampusa. Samo u noći sa srijede na četvrtak policija je uhapsila više od 300 studenata čime je ukupan broj premašio 2000, navodi Associated Press.
Više od 200 studenata uhićeno je na Kalifornijskom sveučilištu u Los Angelesu (UCLA) dok je policija uklanjala prosvjedni kamp, a više od 90 studenata uhićeno je na Dartmouth Collegeu u New Hampshireu.
Deseci drugih uhićeni su na državnom Sveučilištu u New Hampshireu i na Sveučilištu u Buffalu. U Oregonu je policija u četvrtak ušla u školsku knjižnicu, koju su od ponedjeljka okupirali prosvjednici.
Jedan pripadnik policije pucao je iz vatrenog oružja za vrijeme sukoba sa studentima na sveučilištu Columbia u New Yorku te je istraga u tijeku. Nema informacija o ozlijeđenima u pucnjavi.
