Bivši Trumpov državni odvjetnik William Barr: "Ako Republikanska stranka 2024. ponovno nominira Trumpa to bi bila velika pogreška..." - ali Trump je i dalje daleko najpopularniji među republikanskim glasačima

1 min
0

Objavljeno

William Barr, bivši državni odvjetnik Donalda Trumpa, rekao je u intervjuu za Newsmax da bi bila "velika pogreška" da republikanska stranka ponovno nominira Trumpa za predsjednika 2024. godine. Njegova izjava dolazi u vrijeme dok je Trump nagovijestio da bi se mogao kandidirati, ali još nije službeno potvrdio.

"Mislim da on ne bi trebao biti naš kandidat - kandidat Republikanske stranke. I mislim da bi to bila velika pogreška", rekao je Barr.

U anketi u siječnju, 57% republikanskih birača reklo je da će glasati za Trumpa 2024. ako bude kandidat. Na drugom, dosta dalekom mjestu (s potporom od oko 26%) nalazi se guverner iz Floride, Ron DeSantis. Na pak jako dalekom trećem mjestu, sa svega 2% potpore, nalazi se bivši državni tajnik iz Trumpove administracije, Mike Pompeo.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt