Njemačka plaća radnike na američkim bazama dok Washington ne može isplatiti vlastite – paradoks savezništva u NATO-u
Objavljeno

Njemačka će privremeno preuzeti isplatu plaća za nekoliko tisuća zaposlenika na američkim vojnim bazama u zemlji, čija su primanja obustavljena zbog blokade saveznog proračuna u Washingtonu. Ministarstvo financija u Berlinu najavilo je "izvanrednu isplatu" kako bi radnici dobili plaće za listopad na vrijeme.
Mjera, dogovorena s pokrajinom Porajnje-Falačka, gdje se nalazi niz američkih baza, uključujući Ramstein – sjedište američkog ratnog zrakoplovstva za Europu i Afriku – predstavljena je kao "znak solidarnosti" s američkim vojnicima i njihovim civilnim osobljem. Berlin očekuje povrat sredstava nakon što se proračun u SAD-u odblokira.
