Njemačka preuzima vodeću ulogu u trgovinskim pregovorima s Amerikom: Merz želi izbjeći eskalaciju carinskog rata do 9. srpnja
Objavljeno

Njemački kancelar Friedrich Merz izjavio je nakon sastanka s američkim predsjednikom Donaldom Trumpom u Bijeloj kući da Njemačka želi preuzeti veću ulogu u budućim trgovinskim pregovorima. Dvojica čelnika dogovorila su intenziviranje suradnje na području trgovine, posebno u svjetlu Trumpovog roka do 9. srpnja za postizanje sporazuma.
Merz je istaknuo važnost njemačkih proizvođača automobila, napominjući da oni u SAD-u proizvode gotovo jednako vozila kao i u samoj Njemačkoj. Upozorio je na ozbiljne posljedice mogućeg zaoštravanja trgovinskog spora, posebno zbog već uvedenih visokih američkih carina na čelik, aluminij i europske automobile.
