Spor oko izraelskog napada

Bijela kuća tvrdi kako su unaprijed obavijestili Katar da će Izrael napasti, Doha negira

1 min
2

Objavljeno

Bijela kuća objavila je kako je administracija Donalda Trumpa unaprijed obavijestila Katar o izraelskom napadu na Hamasove pregovarače u Dohi. Katarski dužnosnici to su odlučno opovrgnuli, ističući da je američki poziv stigao tek tijekom eksplozija. Ministar vanjskih poslova Katara nazvao je napad "državnim terorizmom".

Hamas je potvrdio smrt pet svojih članova, ali i da je glavni pregovarački tim preživio. Među poginulima bio je i katarski sigurnosni časnik. Katar je naglasio da se radi o grubom kršenju međunarodnog prava i prijetnji stabilnosti regije, dok Hamas smatra Washington suodgovornim za napad.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt