Iran stavio vojsku u stanje pripravnosti: Susjedima poručio da će pomaganje SAD-u smatrati činom neprijateljstva
Objavljeno

Iran je stavio svoje oružane snage u stanje visoke pripravnosti nakon što su SAD zaprijetile vojnim napadima ako Teheran odbije izravne pregovore o nuklearnom programu. Iranski dužnosnici upozorili su zemlje poput Iraka, Kuvajta, Katara i UAE-a da ne dopuštaju američkim snagama korištenje svog teritorija, naglašavajući kako bi to imalo "teške posljedice".
Ministar vanjskih poslova Abbas Araghchi Trumpov je poziv na pregovore nazvao "besmislenim" jer je praćen prijetnjama bombardiranjem. Iran je spreman jedino na neizravne pregovore putem Omana, što vidi kao jedini način za procjenu stvarne ozbiljnosti američke strane u postizanju političkog rješenja.
