Dvije eksplozije za vrijeme obilježavanja smrti generala Qassema Soleimanija, ubijeno više od 70 osoba
Objavljeno

Dvije eksplozije ubile su više od 100 ljudi te ranile na desetke za vrijeme ceremonije u Iranu u znak sjećanja na vrhovnog zapovjednika Qassema Soleimanija koji je ubijen u napadu američke bespilotne letjelice početkom 2020. godine, prenose iranski dužnosnici i mediji.
Iranska državna televizija izvijestila je o prvoj, a potom i drugoj eksploziji tijekom obilježavanja obljetnice ubojstva na groblju gdje je Soleimani pokopan u jugoistočnom gradu Kermanu.
"Eksplozije su uzrokovane terorističkim napadima", citirali su državni mediji izjavu lokalnog dužnosnika u pokrajini Kerman. Glasnogovornik iranske hitne službe izvijestio je da su 73 osobe ubijene, a 170 ih je ozlijeđeno.
Do eksplozija dolazi neposredno nakon ubojstva visokog predstavnika Hamasa u Bejrutu. Gotovo da nema sumnje da će Iran za ovaj današnji teroristički napad optužiti Izrael, a to bi moglo predstavljati još jednu točku dodatne eskalacije oko rata u Gazi koji prijeti širenjem diljem Bliskog istoka.
