Udarac za Starmera

Laburisti kažnjeni na lokalnim izborima, Farageov Reform UK bilježi snažan uspon

Objavljeno

1 min
0
Nigel Farage | YouTube

Laburistička stranka britanskog premijera Keira Starmera pretrpjela je teške rane gubitke na lokalnim izborima, uključujući i u tradicionalnim uporištima u industrijskim područjima središnje i sjeverne Engleske te u dijelovima Londona. Rezultati pojačavaju pritisak na Starmera samo dvije godine nakon pobjede laburista na parlamentarnim izborima.

Najveći dobitnik zasad je populistički Reform UK Nigela Faragea, koji je osvojio više od 300 vijećničkih mjesta u Engleskoj. Stranka je ostvarila značajne proboje u područjima koja su desetljećima bila laburistička, uključujući Tameside, Wigan i Salford, gdje su laburisti izgubili velik broj mjesta koja su branili.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt