Deseci tisuća uređaja s ciljem pobune: Bennett tvrdi da je Izrael krijumčario Starlink u Iran
Objavljeno

Bivši izraelski premijer Naftali Bennett izjavio je da je Izrael pokrenuo proces nabave i krijumčarenja Starlink terminala u Iran kako bi protuvladinim prosvjednicima omogućio pristup internetu i društvenim mrežama u trenucima kada vlasti gase komunikacijske kanale. Prema njegovim riječima, plan je uključivao "desetke tisuća" Starlink prijamnika koji su trebali omogućiti kontinuitet komunikacije u zemlji.
Bennett, koji je bio premijer od 2021. do 2022., rekao je na skupu JNS International Policy Summit u Jeruzalemu da je njegova vlada pokrenula taj projekt, ali je optužio sadašnju vladu Benjamina Netanyahua da ga nije nastavila. "Kada se prosvjed dogodio, ta infrastruktura nije bila ondje", rekao je Bennett, tvrdeći da su uređaji trebali pomoći koordinaciji prosvjednika i, u konačnici, rušenju iranske vlasti.