Visoki američki izaslanik Kellogg stigao u Minsk: Lukašenko se nada smanjenju napetosti i obnovi dijaloga sa SAD-om
Objavljeno

Bjeloruski predsjednik Aleksandar Lukašenko sastao se u Minsku s posebnim američkim izaslanikom Keithom Kelloggom, pri čemu je naglasak bio na aktualnoj globalnoj političkoj situaciji te bilateralnim odnosima između Bjelorusije i SAD-a. Riječ je o posjetu američkog dužnosnika najviše razine Bjelorusiji posljednjih godina, izvijestila je državna agencija Belta.
Ranije ovog tjedna izvori iz Washingtona naveli su kako je Kelloggov dolazak u Bjelorusiju dio šire inicijative za pokretanje mirovnih pregovora kojima bi se trebao okončati rat između Rusije i Ukrajine. Lukašenko je američkom izaslaniku iskazao srdačnost, opisavši ga kao "trenutačno medijski najeksponiraniju osobu".
