Ukrajinske kronike: Novinarske slobode podobne Diane Francis i nepodobnog Mihaila Klikušina

9 min
10

Objavljeno

Dvoje uglednih zapadnih novinara pisali su nadahnuto i posve različito o modernoj, ili bolje rečeno današnjoj Ukrajini, opisujući i tumačeći čitateljima postrevolucionarnu klimu u ovoj zemlji. Usporedno čitanje njihovih izvještaja i analiza moglo bi poslužiti kao obrazac po kojemu bi znatiželjni čitatelj mogao potražiti istinu za koju se obično kaže da je 'negdje između'. To 'negdje između' ne mora biti točno u sredini, a u nekim slučajevima nalazi se i 'negdje izvan' ponuđenih verzija.

No javno mnijenje ne kreiraju samo oni koji vole čitati različite izvore. Mnogi nažalost vjeruju u pojednostavljen prikaz situacije i posve prostu istinu o tome tko su dobri, a tko loši dečki. Upravo jedno takvo objašnjenje čitateljima pružila je poznata kanadska novinarka i urednica Diane Francis, izazivajući svega nekoliko kritičkih komentara kolega.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt