Analiza: Reforma financijskog sustava ključna u borbi protiv terorizma

10 min
3

Objavljeno

Pitanje terorizma postalo je stalnim pitanjem u svakoj javnoj sferi života na Bliskom istoku. Ipak, neka su područja javnosti više vezana uz terorizam nego se to čini na prvi pogled. Među njima jest financijska okosnica terorističkih djelovanja koja moraju imati svoje ishodište preko nekog bankovnog računa. Zbog toga je terorizam glavna tema konferencije Unije arapskih banaka koja se sastala od 17. do 19. rujna u egipatskom ljetovalištu Šarm el-Šejh.

Zanimljivo je da je konferencija gotovo u potpunosti bila ograničila pristup medijima, a rukovođenje njome preuzele su izravno egipatske vlasti na čelu s guvernerom Središnje banke Egipta Hišamom Ramezom Abdelom Hafezom. Oko pedeset stručnjaka s Bliskog istoka, specijaliziranih za bankarstvo, financije, ekonomiju, politiku i sigurnost, također su bili prisutni na toj konferenciji.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt