Analiza: Kako se Sjevernu Koreju dovelo do ruba - Od Clintonove prevare do rakete iznad Japana

24 min
33

Objavljeno

Ako će se ići za pregovarački stol Sjeverna Koreja za njim želi što bolji položaj. To je jedna od interpretacija za raketu koja je sinoć preletjela Japan. To je, prema nekima, interpretacija za gotovo svaki radikalniji sjevernokorejski potez. Priča ide otprilike ovako - Sjeverna Koreja želi ustupke, uključujući i stranu pomoć, a s vremenom je naučila kako to dobiti: prijetnjama. Te prijetnje uključujući nuklearne, a sada i balističko raketne (treća faza je, dakako, ona najopasnija: raketno nuklearna).

No, je li zaista baš tako? Lako je Sjevernu Koreju proglasiti suludom hegemonijom koju valja hitno zaustaviti prije nego ova nuklearno zarati s ostatkom svijeta, ali to je interpretacija na razini stripova za djecu i tinejdžere. Razlozi su dublji i konkretniji.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt