DUH U NOVOM STROJU

Je li Frank Sinatra zaista obradio "Basket Case"? Da se vanzemaljci pojave u orbiti bi li do njih prije stigao Biden ili Putin?

7 min
3

Objavljeno

Ilustracija (YouTube) |

Mnogi još ni ne razmišljaju o umjetnoj inteligenciji, svakako ne kao o nečem što bi moglo prožeti ljudsku svakodnevnicu. U međuvremenu umjetna inteligencija se jako brzo razvija, eksponencionalno, i polako prodire u brojne "strukture" modernog svijeta.

Ono što možemo trenutačno vidjeti su tek projekti u povojima, ali pokazuju velike razvojne potencijale i može se očekivati da će biti daleko moćniji kad se dodatno razviju. Jučer smo govorili o mogućnosti spajanja umjetne inteligencije i računalnih igara što može dovesti do prave revolucije. Za sad je to samo prototip spajanja s ChatGPT-om, no kad se razvije glazbeni "engine" koji će biti primarno konstruiran da udahne AI u video igre, razina interakcije podići će se na jednu novu razinu, kao i moć automatske generacije sadržaja koji više neće biti monoton već do te mjere kompleksan kao da su ga pomno gradili ljudi.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt