Trump je još uvijek uvjeren u pobjedu, najavio istrage u saveznim državama gdje je Biden naglo preuzeo vodstvo

1 min
21

Objavljeno

Američki predsjednik Donald Trump poručio je kako će pokrenuti pravne provjere navodnih biračkih prevara u svim saveznim državama gdje je prednost preuzeo njegov rival Joe Biden. "Postoji puno dokaza", poručio je Trump. "Pobjedit ćemo! Amerika na prvom mjestu!", navodi u jednoj od svojih zadnjih poruka na Twitteru.

Navodi kako će istrage obuhvatiti izborne prevare i prevare počinje od državnih izbornih dužnosnika. Također je oštro kritizirao i medijske izvore koji su proglasili Bidena pobjednikom u saveznim državama Wisconsin, Michigan i Arizona. Kod prve dvije nije sporno da je Biden pobijedio (osim ako zaista nije bilo izbornih prevara), no u slučaju Arizone odluka pojedinih medija (primjerice Fox Newsa) da proglase Bidena pobjednikom je uistinu kontroverzna pošto Trump tamo smanjuje zaostatak, a još je ostalo puno glasova za obraditi.

Podsjetimo, tijesna utrka do 270 elektorskih glasova i dalje traje. Biden je u znatnoj prednosti dok bi Trump morao osvojiti čak nekoliko preostalih saveznih država ukoliko želi dobiti izbore. Pritom ne smije izgubiti Pennsylvaniju jer ako ista ode Bidenu on odmah može proglasiti pobjedu (tad bi imao 273 elektorska glasa).

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt