Strah od neprijatelja u vlastitim redovima: Nakon pokolja u bazi na Floridi Pentagon prekida svu vojnu obuku za vojne studente iz Saudijske Arabije

1 min
3

Objavljeno

Američki Pentagon objavio je tijekom jučerašnjeg dana kako prekidaju svu vojnu obuku s pripadnicima saudijske vojske u SAD-u. Do odluke je došlo nakon što je jedan saudijski vojnik prošlog tjedna otvorio vatru na američke vojnike u vojnoj bazi u Floridi - ubio je troje te je i sam ubijen u napadu.

Zabrana daljnje obuke odnosi se i na više od 300 saudijskih polaznika koji su trebali proći obuku za vojne pilote u SAD-u.

Zabrana se odnosi na sve aktivnosti izuzev predavanja u učionicama gdje polaznici, između ostalog, imaju i satove engleskog jezika.

Iz Pentagona poručuju kako će provesti veliku reviziju sigurnosnog stanja te će se usvojiti nove mjere koje će se odnositi na svih 5,000 međunarodnih vojnih studenata u SAD-u. No, aktualne zabrane sada se odnose samo na saudijske državljane, a njihovih vojnih studenata u SAD-u je oko 850.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt