Napetost se širi Sjevernom Amerikom nakon što su dva kanadska vladina izvora poručila kako Trump uskoro planira izaći iz NAFTA sporazuma
Objavljeno

Dva neimenovana izvora iz kanadske Vlade poručila su kako vjeruju da će američki predsjednik Donald Trump uskoro objaviti kako SAD izlazi iz NAFTA-e, odnosno sporazuma o slobodnoj trgovini u kojem su uključene tri zemlje: Kanada, SAD i Meksiko. Čim se informacija pojavila došlo je do pada meksičke i kanadske valute, a udarac se osjetio i na burzama.
Podsjetimo, Trump je od početka mandata isticao kako je spreman izaći iz NAFTA-e (Sjevernoamerički sporazum u slobodnoj trgovini) ukoliko se ne dese "velike promjene".