Čemu se nada venezuelanski MVP Arreaza kada i dalje predlaže sastanak Trumpa i Madura? Mike Pence mu kratko odgovorio: "Jedino o čemu s Madurom možemo razgovarati je vrijeme i datum njegovog odlaska"
Objavljeno

Neki u Venezueli još uvijek se nadaju da bi se velike napetosti između Caracasa i Washingtona mogle riješiti dogovorom i razgovorom - tako očito i dalje misli venezuelanski ministar vanjskih poslova Jorge Arreaza koji je istaknuo za vrijeme govora u UN-u kako predlaže da se sastanu Maduro i Trump kako bi "pronašli zajedničko stajalište i pojasnili međusobne razlike".
Možda je Arreaza pod dojmom jučerašnjeg srdačnog susreta Trumpa i Kim Jong Una u Hanoju (iako je summit danas propao), a možda pak smatra da nije Trump taj koji gura smjenu režima u Caracasu već ljudi oko njega.
No, ako ima išta istine u tome, teško da Arreaza može "preskočiti" jastrebove, a odmah nakon njegove izjave oglasio se jedan od njih, američki potpredsjednik Mike Pence ističući: "Jedina stvar o kojoj s Madurom možemo razgovarati je vrijeme i datum njegovog odlaska".