Na liniji između dvije najveće ekonomije svijeta: Joe Biden i Xi Jinping razgovarali telefonski više od dva sata

2 min
5

Objavljeno

Tijekom jučerašnjeg dana po prvi put otkako je postao američki predsjednik Joe Biden je telefonski razgovarao s kineskim predsjednikom Xi Jinpingom. Kasnije u razgovoru s novinarima Biden je rekao kako je razgovor potrajao više od dva sata.

"Ako se mi ne pokrenemo oni će nam pojesti ručak", poručio je Biden referirajući se na rivalstvo između SAD-a i Kine.

Biden je također rekao kako dobro poznaje predsjednika Xia. "Proveli smo dosta vremena zajedno tijekom godina dok sam bio potpredsjednik", rekao je Biden.

Ističe kako se razgovaralo o brojnim temama s naglaskom na ekonomiju i vojna pitanja. Tvrdi kako je prozvao Kinu zbog nepoštene trgovinske prakse i kršenja ljudskih prava.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt