Egipat napustio pregovore o neproliferaciji nuklearnog oružja u Ženevi
Objavljeno

Egipatska delegacija napustila je pregovore NPT-a (Pakta o nuklearnoj neproliferaciji) u Ženevi u znak prosvjeda protiv činjenice da još uvijek nije implementirana rezolucija kojom bi se prostor Bliskog istoka pretvorio u zonu bez nuklearnog oružja. Podsjetimo, od svih zemalja regije samo jedna ima nuklearno oružje - Izrael.
Egipatsko ministarstvo vanjskih poslova jučer je objavilo izjavu u kojoj se navodi kako Egipat prekida sudjelovanje u aktualnim razgovorima NPT-a zbog toga što još uvijek nije implementirana rezolucija. "Ne možemo čekati dovijeka na implementaciju ove odluke", stoji u izjavi.