Sergej Lavrov: "Moskva će u UNVS-u blokirati svaki prijedlog uporabe sile protiv Irana, nećemo dopustiti da se ponovi Libija"

4 min
19

Objavljeno

RIA Novosti | http://en.rian.ru/russia/20121023/176857678.html

Rusija poručuje kako će blokirati svaku rezoluciju UN Vijeća Sigurnosti koja bi se na bilo koji način mogla interpretirati kao odobrenje vojnog angažmana protiv Irana, istaknuo je u razgovoru za medije ovog utorka ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov. Konkretno je istaknuo kako se ne smije ponoviti "libijski scenarij". Komentar Lavrova dolazi u vrijeme žestokih sukoba koji traju u libijskom gradu Bani Walid (vidi: Nakon 20 dana opsade i granatiranja militanti ušli u Bani Walid, pro-vladine skupine spominju "pad grada").

No, jasno je kako se i Rusija danas osjeća djelomično krivom za tragediju koja je snašla Libiju prošle godine. Podsjetimo, 17. ožujka 2011. u UN Vijeću Sigurnosti glasalo se po pitanju Rezolucije 1973 - koju su sastavile Francuska, Velika Britanija i Libanon, uz potporu i blagoslov SAD-a.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt