Rat u Ukrajini, 1136. dan

Visoki ruski dužnosnik stigao u Washington, u Kursku i dalje žestoke borbe, američki general tvrdi kako je Kijev djelomično riješio problem nedostatka vojnika, ali i dalje ovisi o SAD-u

6 min
53

Objavljeno

Anatolii Stepanov/Reuters/Guliver Image |

Ukrajinske snage i dalje vode žestoke borbe u ruskoj regiji Kursk, dok je Harkov ponovno bio meta smrtonosnih ruskih napada dronovima. Istovremeno, visoki ruski dužnosnik Kiril Dmitrijev boravio je u Washingtonu, što predstavlja prvi veliki korak prema obnovi odnosa između Rusije i SAD-a nakon diplomatskog prekida 2022. Dmitrijev navodi da Trumpova administracija pokazuje razumijevanje za stavove Moskve te da obje strane aktivno rade na ponovnom pokretanju gospodarske suradnje.

Prema riječima američkog generala Christophera Cavolija, Ukrajina je djelomično riješila problem nedostatka vojnika proširenjem baze potencijalnih regruta, ali i dalje značajno ovisi o američkoj vojnoj pomoći i obavještajnim podacima.

Poštovani, za nastavak čitanja potrebna je pretplata
Izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Koristimo kolačiće za osnovne funkcije weba i analitiku. Možete prihvatiti sve ili odabrati samo nužne. Saznaj više i uredi postavke

© 2026 Advance.hr
Podrška i pomoćUvjeti korištenjaKontakt